Spotkanie uczniów z Anitą Włodarczyk

Anita Włodarczyk, rekordzistka świata, multimedalistka, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w rzucie młotem oraz zwyciężczyni XVII Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy, spotkała się z uczniami LXII Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Broni Władysława Andersa.

DSC_3669

Lekkoatletka podzieliła się z młodzieżą swoimi bogatymi doświadczeniami. Opowiedziała o etapach swojej kariery, o zdobyciu złotego medalu olimpijskiego, który był spełnieniem jej sportowych marzeń, a także o przygotowaniach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata w 2019 roku i kolejnych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku Tokio.

Podczas spotkania Anita Włodarczyk znalazła się w ogniu pytań. W jaki sposób przygotowuje się Pani do najważniejszych startów? Ma Pani jakiś „rytuał przedstartowy”? Jaki sukces uważa Pani za swoje największe osiągnięcie? Co wniósł sport do Pani życia? Czy warto być sportowcem? Te i inne pytania uczniowie kierowali do młocistki. Mieli również okazję potrenować z mistrzynią podczas siatkarskiej konkurencji.

DSC_3663

Pytania padły również w kierunku obecnej podczas spotkania Renaty Kaznowskiej, wiceprezydent Warszawy. Uczniowie byli ciekawi, jakie pomysły ma stolica na rozwój sportu młodzieżowego. Wiceprezydent opowiedziała o kierunkach działań miasta wspierających współzawodnictwo młodych warszawiaków, a także o inwestycjach sportowych.

- Chcemy by stołeczni sportowcy mieli jak najlepsze warunki do uprawiania wszystkich dyscyplin. W tym celu przygotowujemy dla nich infrastrukturę, ale nie tylko. Poprzez programy sportowe chcemy docierać do jak najszerszej grupy dzieci i młodzieży. Dofinansowujemy blisko 50 dyscyplin sportowych i zachęcam Was, abyście z tego korzystali – mówiła podczas spotkania Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy i dodała – Gratuluję dotychczasowych sukcesów i trzymam kciuki za kolejne. Jednocześnie życzę Wam dobrej zabawy i prawdziwych przyjaźni w drodze do sportowej kariery.

Wszyscy uczniowie otrzymali zdjęcia z autografem młociarki, a na zakończenie spotkania zrobili pamiątkowe, grupowe zdjęcie.

DSC_3720

Szkoła przy ul. Konwiktorskiej powstała w 1960 roku, od 1978 roku jest szkołą sportową, a od 1987 – szkołą mistrzostwa sportowego. W 1991 roku LXII Liceum Ogólnokształcące przyjęło imię generała Władysława Andersa. Obecnie szkolenie sportowe obejmuje następujące dyscypliny: pływanie, koszykówkę męską i żeńską, siatkówkę, lekkoatletykę, piłkę nożną, piłkę ręczną dziewcząt i wiele dyscyplin indywidualnych. Uczniowie trenują pod okiem doświadczonych trenerów – wielu z nich to trenerzy kadry narodowej.

Wśród absolwentów szkoły przy ul. Konwiktorskiej znajduje się 22 mistrzów olimpijskich – mistrzów świata i Europy. Najsławniejszymi wychowankami są m.in.: Robert Lewandowski, Paweł Zagumny, Jakub Przygoński, Bartosz Kizierowski, Mateusz Kusznierewicz i Zofia Klepacka.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.