Elektrycznym Veturlio po Warszawie

Od końca sierpnia warszawiacy i turyści mogą korzystać z elektrycznych rowerów Veturilo. Do dyspozycji jest 100 jednośladów dostępnych w 10 stacjach wzdłuż Skarpy Warszawskiej.

Elektrycznym Veturlio po Warszawie

10 stacji oznaczonych zielonym ekologicznym logotypem pojawiło się wzdłuż Traktu Królewskiego – od ul. Miodowej do pl. Trzech Krzyży i wzdłuż Powiśla – od Mariensztatu do mostu Poniatowskiego. Uwaga – to jedyne stacje, w których można wypożyczyć i oddać rower elektryczny, ponieważ tylko one mają możliwość ładowania baterii.

Elektryczny silnik pokryje nawet 82 proc. wysiłku związanego z jazdą, a bateria umożliwi przejazd od 60 do 130 kilometrów. Wspomaganie elektryczne działa do prędkości 25 km/h. – Zachęcamy warszawiaków do przetestowania nowych rowerów miejskich – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent stolicy.

Warszawa przyjazna rowerzystom
W tym sezonie warszawiacy mogą korzystać z 337 stacji i blisko 5000 rowerów. Od 1 marca rowery wypożyczano już ponad 3 mln razy.

Miasto stale rozbudowuje infrastrukturę. Sieć rowerowa w stolicy ma już ponad 500 kilometrów – w tym 390 km dróg dla rowerów, 62 km ciągów pieszo-rowerowych i 44 km pasów i kontrapasów rowerowych.

Popularność roweru, jako środka transportu stale rośnie – w 2015 roku Warszawskie Badanie Ruchu wykazało, że na rowerze odbywa się 3,8 proc. podróży, dziś udział ten szacuje się już na 5,5 proc.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.