Trwa „Lato w mieście”

Trwa „Lato w mieście” – bezpłatny program organizowany przez Miasto Stołeczne Warszawę dla młodych warszawiaków przebywających w stolicy podczas wakacji. Bogata i różnorodna oferta zajęć edukacyjnych, kulturalnych, a także rekreacyjnych i sportowych, sprawia, że mogą oni bezpiecznie, aktywnie i ciekawie spędzić letni, wolny czas w mieście.

Dzieci i młodzież z roku na rok coraz chętniej korzystają ze sportowej oferty „Lata w mieście”, dlatego też stale rozwijamy ten aspekt programu. W tym roku do ich dyspozycji oddajemy ponad 60 obiektów sportowych. Zachęcam do korzystania nie tylko z tych najpopularniejszych, jak baseny na Moczydle, czy skatepark Jutrzenka, ale też tych debiutujących, jak Strefa Rekreacyjna Dzielnicy Wisła – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Trwa Lato w mieście

W tym roku uczniowie w czasie „Lata w mieście” korzystają z 60 obiektów sportowych – dzielnicowych, jak i ogólnomiejskich boisk, hal sportowych czy basenów (w tym trzech odkrytych).

Każdy z dzielnicowych ośrodków sportu przygotował bogatą ofertę zajęć, które w czasie wakacji pomogą młodym warszawiakom doskonalić swoje umiejętności sportowe pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów. Nie zabraknie również zawodów, turniejów oraz konkursów i gier o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

Do akcji włącza się również Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. W czasie wakacji do dyspozycji dzieci i młodzieży oddaje 10 obiektów, a wśród nich Strefę Rekreacyjną Dzielnicy Wisła.

W większości obiektów sportowych obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc dla grup. W przypadku uczestników indywidualnych warto przed udaniem się do placówki zadzwonić i sprawdzić jej dostępność w wybranym terminie.

Szczegółowe informacje na temat programu „Lato w mieście” można znaleźć na stronie: www.lato.warszawa.pl.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.