Miasto przyjazne rowerzystom

Do 2018 roku w Warszawie powstanie 19 tras rowerowych o długości 73,4 km. To prawdziwa gratka dla stołecznych miłośników jednośladów, których grono systematycznie się powiększa, co potwierdzają kolejne rekordy Veturilo – w sobotę, 20 maja, rowery miejskie wypożyczono aż 42 228 razy!

Miasto przyjazne rowerzystom

Sieć dróg rowerowych połączona z różnymi rodzajami transportu publicznego jest alternatywą dla mieszkańców codziennie dojeżdżających do pracy samochodem. Rower, jako codzienny środek transportu, to zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza i hałasu, a także poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Na budowę tras rowerowych Warszawa otrzyma aż 71,6 mln zł dofinansowania z funduszy europejskich. Pieniądze te zostaną przeznaczone na budowę 19 tras rowerowych o długości 73,4 km, z czego 59,8 km to nowo zbudowane drogi dla rowerów, 13 km przypada na przebudowane lub już istniejące trasy, a pozostałe 0,6 km to wyznaczenie trasy po istniejącej infrastrukturze. Dzięki środkom unijnym w Warszawie w bieżącym i następnym roku powstaną trasy wzdłuż takich ulic, jak: Towarowa, Okopowa, Żwirki i Wigury, Powsińska, Wiertnicza, Połczyńska, Kasprzaka, Jagiellońska, Puławska, Al. Jerozolimskie.

Nowo powstające trasy dołączą do już istniejących niemal 500 kilometrów dróg rowerowych w stolicy.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.