Zakochaj się w bulwarach wiślanych!

W miniony długi weekend stołeczne bulwary przeżywały prawdziwe oblężenie. Otwarty w środę, 16 czerwca, fragment od mostu Świętokrzyskiego do ulicy Karowej przyciągnął blisko 100 tysięcy warszawiaków i turystów.

Bulwar Grzymały-Siedleckiego

- To najpiękniejsze bulwary w Europie i jedna z najatrakcyjniejszych przestrzeni w naszym mieście. Stworzyliśmy dla mieszkańców miejsce, w którym mogą oderwać się od miejskiego zgiełku i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu w miłym otoczeniu. Ostatnie dni pokazały, że nowe bulwary cieszą się ogromnym zainteresowaniem warszawiaków i turystów, co nas bardzo cieszy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Długi weekend nad Wisłą potwierdził, że bulwary wiślane będą stałym i obowiązkowym punktem na mapie stołecznej przestrzeni rekreacyjnej, a przede wszystkim miejscem, gdzie będzie biło serce stolicy, szczególnie w okresie letnim. 800-metrowy odcinek nadwiślańskiej promenady wypełnił gwar rozmów i uśmiechów. Nadbrzeżne schody, kamienne ławki, leżaki na piaskowej plaży, tarasy z widokiem na rzekę wypełnione były przez odwiedzających.

Bulwar Grzymały-Siedleckiego

Bulwary to przyjazna przestrzeń dla rodzin z dziećmi, które tłumnie przyszły nad Wisłę. Miłą niespodzianką dla najmłodszych okazał się wodny plac zabaw z figurami ryb i fontannami, a także trampoliny, na których dzieci i nie tylko mogą aktywnie spędzać czas. Co ważne, poza licznymi atrakcjami, nabrzeże cieszy oczy bogatą zielenią. Tylko na nowym odcinku rośnie m.in. około 30 kilkumetrowych grabów, 7 lip oraz tysiące krzewów.

W tej części bulwarów znajduje się amfiteatr, gdzie dla miłośników koncertów i plenerowych imprez wybudowano scenę. To właśnie na niej w miniony weekend zainaugurowano sezon wakacyjny licznymi atrakcjami i koncertami, na których bawili się warszawiacy. Mieszkańcy zwiedzają bulwary zarówno pieszo, jak i na rowerach bowiem do dyspozycji jest nowa ścieżka rowerowa. Dla wygody zamontowano również stojaki na jednoślady.

Bulwar Grzymały-Siedleckiego

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.