Zbliżają się wakacje, zbliża się „Lato w mieście”

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi kolejna edycja stołecznego programu „Lato w mieście”. Na dzieci, pozostające w letnie miesiące w Warszawie, jak co roku czekać będą liczne atrakcje m.in. sportowe, kulturalne i edukacyjne.

Zbliżają się wakacje, zbliża się Lato w mieście

Ostatnie oceny, rozdanie świadectw i … wakacje! Wszystkie dzieci czekają już na ten moment, kiedy w szkołach rozlegnie się ostatni dzwonek. Ten sygnał oznacza bowiem początek „Lata w mieście”. Podstawowym celem programu jest zapewnienie warszawskim uczniom atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku oraz możliwości rozwijania zainteresowań w czasie wakacji.

W wakacyjnych placówkach edukacyjnych dzieci będą mogły skorzystać m.in. z zajęć rekreacyjnych, edukacyjnych, muzycznych, plastycznych czy teatralnych. Organizowane będą również aktywności poza placówkami, takie jak wyjścia do kina, lekcje muzealne, spektakle teatralne czy spotkania z ciekawymi ludźmi. Dzielnicowe ośrodki sportu przygotowały również ofertę zajęć, które pomogą młodym warszawiakom doskonalić umiejętności sportowe. Nie zabraknie także zawodów, turniejów, konkursów i gier rekreacyjno-sportowych.

Obecnie trwają zapisy uczniów do wakacyjnych placówek edukacyjnych we wszystkich dzielnicach. Program w całości finansowany jest ze środków m. st. Warszawy co oznacza, że dzieci korzystają z jego atrakcji bezpłatnie (poza opłatami za posiłki).

Szczegółowe informacje dotyczące programu realizowanego w poszczególnych dzielnicach są dostępne na stronach internetowych dzielnic i na stronie www.lato.warszawa.pl.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.