Rok Rzeki Wisły pełen atrakcji

Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. Program obchodów się rozrasta, a organizacje i instytucje działające na rzecz królowej polskich rzek przygotowują się do wyjątkowego sezonu. Stolica, która od kilku lat ponownie zwrócona jest ku Wiśle, także aktywnie włącza się w obchody.

Rok Rzeki Wisły pełen atrakcji

W tegorocznym programie, aktywności nad Wisłą, znajdują się zarówno znane z poprzednich lat cykliczne imprezy i wydarzenia, nie zabraknie jednak nowych atrakcji – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. – Obserwujemy rosnące zainteresowanie żeglugą ze strony mieszkańców. Mamy nadzieję, że bogata oferta warszawskich armatorów przekona tych, którzy do tej pory nie pływali – dodaje.

Oprócz wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych nad Wisłą zaplanowano liczne aktywności sportowe. Na warszawskich plażach pojawią się plażowi, którzy poza prowadzeniem wypożyczalni sprzętu, będą informować o nadrzecznych atrakcjach, a także animować wydarzenia sportowe. Każdy będzie mógł również spróbować swoich sił na kajakach czy deskach SUP.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.