Zapraszamy do udziału w Biegu Konstytucji

Wciąż można się zapisać na 27. Bieg Konstytucji 3 Maja. Będzie to pierwsza w tym roku impreza z cyklu „Zabiegaj o pamięć”.

37. Bieg Konstytucji 3 Maja

Zapisy, podobnie jak w latach minionych, prowadzone są przez stronę www.aktywnawarszawa.waw.pl i trwają do 27 kwietnia lub wyczerpania limitu 6000 uczestników (bez uwzględniania liczby zapisanych w poszczególnych kategoriach, w tym 1000 dzieci).

Wszyscy zawodnicy dokonujący rejestracji elektronicznej, zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota). Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie będzie usuwane z bazy danych.

Zawodnicy wystartują w środę, 3 maja, o godz. 11.00 z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa biegu upamiętniającego 226. rocznicę uchwalenia Ustawy Rządowej z 3 maja 1791 r., prowadzić będzie ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat. Zawodnicy będą mieli do pokonania 5 kilometrów – trasa jest atestowana przez PZLA. Limit czasu dla biegu głównego wynosi 60 minut.

Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych. Po raz szósty wystartuje „Bieg z maskotką”. Prawo do uczestnictwa w biegu mają dzieci z roczników 2006 i młodsi. W tym roku w 700-metrowych zmaganiach będzie mogło wziąć udział nawet 1000 młodych sportowców.

Wydarzenie 27. Bieg Konstytucji 3 Maja na portalu Facebook. Więcej informacji na temat biegu na stronie aktywnawarszawa.waw.pl/bieg-konstytucji-3-maja oraz w regulaminie.

Bieg odbywa się pod honorowym patronatem Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.